Ontdek

Voormalige chipdivisie Philips naar de beurs

27 maart 2010 om 12:00 • Aangepast 6 oktober 2025 om 03:42

De Eindhovense chipfabrikant NXP, voortgekomen uit de voormalige chipdivisie van Philips, heeft plannen om naar de beurs te gaan. Dat meldt het Amerikaanse persbureau Bloomberg zaterdag.

Profielfoto van Redactie
Geschreven door
Redactie

De beursgang, die dit jaar zou moeten plaatsvinden, levert NXP minstens 750 miljoen euro op. De opbrengst gebruikt de onderneming voor de vermindering van haar schuldenlast. Bij NXP was zaterdag niemand bereikbaar voor commentaar.

De huidige eigenaren, de investeringsmaatschappijen KKR, Silverlake, Alpinvest, Bain Capital en Apax Partners, namen in 2006 een gezamenlijk belang in NXP over van Philips van tachtig procent. Philips heeft nog ongeveer 20 procent van de aandelen in handen.

De omzet van de halfgeleiderproducent uit Eindhoven daalde in 2009 tot 3,8 miljard dollar van 5,4 miljard dollar in 2008. Het grootste deel van de omzet haalt het bedrijf uit Nederland en China. De onderneming moet het vooral hebben van grote afnemers zoals Nokia, Bosch, Philips en Sony. NXP, een belangrijke werkgever in de omgeving van Nijmegen, heeft wereldwijd 29.000 mensen in dienst verspreid over meer dan 30 landen.

App ons! 👋

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.