Ontdek

Klink belooft onderzoek gevaren bio-industrie

22 april 2010 om 16:40 • Aangepast 6 oktober 2025 om 01:03

Minister Klink van Volksgezondheid laat onderzoeken op welke manieren bedrijven in de bio-industrie gevaarlijk kunnen zijn voor de volksgezondheid. Dat heeft hij toegezegd aan de Tweede Kamer.

Profielfoto van Redactie
Geschreven door
Redactie

SP-Kamerlid Henk van Gerven uit Oss had op het onderzoek aangedrongen, omdat steeds vaker verhalen de kop op steken dat veebedrijven gevaar opleveren voor de mensen. Van Gerven wijst onder meer op de Q-koortsepidemie en besmettingen met de esbl- en mrsa-bacterie.

Overigens werd eind vorig jaar al een soortgelijk onderzoek aangekondigd. Voor zover bekend is dit nog amper van de grond gekomen. Huisartsen staan niet te trappelen om mee te werken, zo zei Henk Jans, medisch milieukundige bij de GGD, onlangs tegen Omroep Brabant.

App ons! 👋

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.