Advertentie
Rampenbestrijding Brabant nog niet op orde
28 april 2010 om 20:32 • Aangepast
6 oktober 2025 om 00:29
De drie veiligheidsregio's in Brabant hebben de organisatie van de rampenbestrijding nog niet op orde. Dit stelt de Inspectie Openbare Orde en Veiligheid van het ministerie van Binnenlandse Zaken.
Volgens de inspectie werken in alle Brabantse regio's politie, brandweer en ambulancediensten onvoldoende smaen. Ook de informatievoorziening laat veel te wensen over.
De inspectie heeft bekeken of alle 25 regio's in Nederland voldoen aan een wet die in het najaar ingaat. Niet één veiligheidsregio in ons land heeft alles voor elkaar. Acht van de gezamenlijke hulpdiensten voldoen bijna aan de gestelde eisen.
Staatssecretaris Ank Bijleveld van Binnenlandse Zaken wil de korpsen die in gebreke blijven helpen orde op zaken te stellen. Dit gaat ze onder meer met geld doen.
Advertentie
Advertentie
