Premier opent paviljoen in Shanghai

30 april 2010 om 17:46
nl
Premier Jan Peter Balkenende heeft zaterdagmiddag op de Shanghai Expo 2010 het Nederlandse paviljoen Happy Street geopend. Dit is ontworpen door kunstenaar John Körmeling uit Eindhoven en constructeur Rijk Blok van de Technische Universiteit Eindhoven.
Geschreven door

Te zien zijn onder meer tweehonderd kunstschapen, een auto op zonne-energie, een haar van Vincent van Gogh en een waterzuiveringsinstallatie. Nederland presenteert zich op de Shanghai Expo 2010 als creatief land met 'maffe' en 'innovatieve' ideeën.

Happy Street is een van de opvallendste paviljoens op de wereldtentoonstelling in Shanghai. Het ontwerp is een rode, achtvormige straat die zich omhoog slingert op palen.
Architectuuroverzicht
Aan de straat hangen meer dan twintig witte huisjes die een overzicht geven van de Nederlandse architectuur in de afgelopen eeuwen: de Cineacbioscoop, de Van Nelle-fabriek, woningen van Gerrit Rietveld, een Zaans huisje en een grachtenpand. De straat eindigt bovenin bij een gele kroon die dienstdoet als VIP-ruimte en waarvan het speelse interieur is ontworpen door Karin An Rijlaarsdam. In de verschillende huisjes zijn kleine tentoonstellingen te zien van Nederlandse innovatieve uitvindingen en design.

Balkenende roemde de 'bijzondere vorm' van Happy Street. "Het is eigenlijk een kleine stad. Hiermee geeft Nederland echt zijn visitekaartje af." Architect Körmeling, die zich voor de gelegenheid in een blauw Happy Street-pak had gestoken, omhelsde de premier en sprak van een 'fantastische dag'.
Trekpleister
Op de drukke en warme eerste dag van de Shanghai Expo trok het Nederlands paviljoen meteen duizenden bezoekers. Vooral de kunstschapen onder het paviljoen hadden veel succes. De Chinese bezoekers gebruikten ze massaal om op uit te rusten in de schaduw.

In totaal verwacht Happy Street de komende zes maanden zeven miljoen bezoekers, van wie het merendeel Chinezen.
Lees ook:
John Körmeling en het Nederlands paviljoen



App ons!

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.