Den Bosch waarschijnlijk niet op Werelderfgoedlijst
Burgemeester en wethouders van de gemeente Den Bosch hebben er weinig vertrouwen in dat deze stad op de Werelderfgoedlijst van Unesco komt. Ze zijn dan ook niet van plan om de binnenstad en de Citadel officieel kandidaat te stellen.
Wanneer andere organisaties dat willen doen, gaat het college hen hierbij wel helpen. Volgens B en W maakt een nominatie weinig kans omdat er te weinig argumenten zijn om de binnenstad en de Citadel aan te wijzen als werelderfgoed.
Uitzonderlijk en universeel
Het college meldt dit in antwoord op vragen van de raadsfractie van Trots Op Nederland en Stadspartij Knillis. Deze partijen haakten in op het initiatief van de Stichting Citadel om de Citadel te kandideren. Trots Op Nederland stelde B en W voor om mensen en geld beschikbaar te stellen. B en W onderkennen het historisch belang van de twee lokaties. Ze zeggen ook dat vooralsnog niet aangetoond kan worden dat ze 'uitzonderlijke en universele waarden' hebben.
Stadspartij Knillis meent dat Den Bosch een streepje voor heeft, omdat de stad dit jaar de European Heritage Award krijgt en voorzitter is van de Walled Towns Friensdship Circle. Volgens het Bossche college staat dit los van het slagen van een aanvraag voor een plaats op de Werelderfgoedlijst.
