Omlegging Zuid-Willemsvaart: eerste huizen gesloopt
De sloop van de eerste vier huizen voor de omlegging van de Zuid-Willemsvaart is begonnen. Het gaat om twee huizen in de Burgemeester Jonkheer Von Heijdenlaan en twee huizen in de Burgemeester Mazairaclaan in Rosmalen.
Het zijn de eerste werkzaamheden bij de zone rond het spoor. In totaal gaan 41 huizen tegen de vlakte. Rijkswaterstaat heeft nog niet alle panden en gronden in bezit en start daarom deze maand nog een onteigeningsprocedure tegen enkele huizenbezitters.
Omlegging
De Zuid-Willemsvaart moet worden omgelegd omdat het kanaal, dat nu nog dwars door Den Bosch gaat, niet meer geschikt is voor de moderne scheepvaart. Rijkswaterstaat is al jaren bezig met de plannen voor het nieuwe kanaal. Milieugroepen vinden dat de natuur er onnodig schade onder lijdt. De Brabantse Milieufederatie had daarom een zaak aangespannen, met de Bossche Milieugroep en een groot aantal inwoners en bedrijven uit de regio. Die zaak verloren ze afgelopen maand.
Het nieuwe kanaal komt aan de oostkant van Den Bosch en loopt van Den Dungen tot aan de Maas bij Empel.
