VIDEO

Gijzeling ten einde: medewerkers in veiligheid, gedetineerde onder controle

Vandaag om 15:56 • Aangepast vandaag om 18:53

Twee medewerkers van de gevangenis in Vught werden vrijdagmiddag gegijzeld op de Penitentiair Psychiatrisch Centrum (PPC). De Dienst Speciale Interventies (DSI) kwam massaal naar de gevangenis toe. Om half zeven werd bekend dat de medewerkers in veiligheid zijn gebracht. 

Profielfoto van Redactie
Geschreven door

De laatste ontwikkelingen over de gijzeling in Vught vind je in liveblog.

De Telegraaf meldt vrijdag op basis van bronnen dat de gijzelnemer Corné H. zou zijn. De man die op 30 maart 2024 vier medewerkers lange tijd vasthield in Café Petticoat in Ede.

De gijzeling vond plaats op de psychiatrische afdeling van de gevangenis in Vught. Daar verblijven gedetineerden die extra zorg nodig hebben omdat ze kampen met psychische problemen.

De politie en agenten van de Dienst Speciale Interventies (DSI) kwamen vrijdagmiddag massaal naar de gevangenis toe. Zij verzamelden zich op de Lunettenlaan die rond vijf uur vrijgegeven werd, nadat een deel van de agenten de gevangenis binnen ging. 

In de straat staan meerdere politieauto's. Ook is er een ambulance aanwezig. 

Geen extra maatregelen rond gevangenis
Rond de gevangenis in Vught hoeven volgens de gemeente geen noodverordeningen of andere maatregelen te worden genomen. "Het incident dat speelt zich af binnen de muren van de gevangenis, hierdoor is er geen aanleiding voor ons om maatregelen te nemen", laat een woordvoerster van de gemeente vrijdag weten.

Wat zit er allemaal op het terrein van de PI Vught?
De PI Vught bestaat uit een gevangenis en een Huis van Bewaring. Ook zit er de EBI en de gevangenis voor Beheersproblematische Gedetineerden (BPG), een Terroristen Afdeling, twee penitentiair psychiatrische centra en een inrichting voor stelselmatige daders (ISD).

Incident in september
In september 2024 raakten twee medewerkers op de Penitentiair Psychiatrisch Centrum (PPC) gewond door een gevangene. Dit gebeurde toen zij de man naar een isoleercel brachten.

Tientallen agenten van de Dienst Speciale Interventies staan bij de gevangenis in Vught (foto: Persbureau Heitink).
Tientallen agenten van de Dienst Speciale Interventies staan bij de gevangenis in Vught (foto: Persbureau Heitink).
Bij de gevangenis in Vught is vrijdagmiddag veel politie op de been voor een incident in de gevangenis (foto: Persbureau Heitink).
Bij de gevangenis in Vught is vrijdagmiddag veel politie op de been voor een incident in de gevangenis (foto: Persbureau Heitink).

App ons!

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.