VIDEO

Penetrante lucht in huizen in Heesch blijkt niet gevaarlijk

Gisteren om 16:47 • Aangepast gisteren om 21:50

De Sonniusstraat in Heesch is woensdagmiddag een tijdje afgesloten geweest door een penetrante lucht die al urenlang in huizen in de woonwijk hangt. De gemeente liet rond zes uur weten dat de lucht niet gevaarlijk is voor de volksgezondheid.

Profielfoto van Redactie
Geschreven door

Bewoners van woonwijk D'n Berg roken sinds half drie een penetrante lucht in hun huis in de omgeving van de Leonardus van Veghelstraat. Deze straat was al afgesloten door sloopwerkzaamheden in huizen. De Sonniusstraat werd om vijf uur korte tijd afgesloten. Er werden geen huizen ontruimd.

Onderzoek in putten
De brandweer kwam na de meldingen met meerdere wagens ter plaatse. Ook een Adviseur Gevaarlijke Stoffen, brandweerteams uit Oss, medewerkers van de gemeente, medewerkers van het waterschap en de politie kwamen op de lucht af.

De verkenningsploeg van de brandweer onderzocht verschillende putten met meetapparatuur. Volgens buurtbewoners kwam er rook uit meerdere putten toen deze werden geopend. Ook de stoep werd deels opengebroken voor onderzoek.

De gemeente liet rond zes uur weten dat de gemeten waarden niet gevaarlijk zijn voor de volksgezondheid. De geur komt vermoedelijk uit het riool. In een bericht op de website van de gemeente adviseerde zij bewoners om goed te ventileren, het toilet door te spoelen en de kraan te laten lopen. 

De oorzaak van de lucht is niet gevonden, maar tijdens sloopwerkzaamheden in de huizen in de Leonardus van Veghelstraat hebben ze eerder de riolering leeg gezogen waardoor de stank naar buiten kwam. De riolering in deze huizen wordt afgesloten.

Er hangt een sterke gaslucht (De brandweer doet metingen in meerdere putten (foto: Lucas Lammers / Persbureau Heitink).
Er hangt een sterke gaslucht (De brandweer doet metingen in meerdere putten (foto: Lucas Lammers / Persbureau Heitink).
De brandweer rukt groots uit (foto: Lucas Lammers / Persbureau Heitink).
De brandweer rukt groots uit (foto: Lucas Lammers / Persbureau Heitink).

App ons!

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.