Premier Jetten kreeg in twee dagen 200 homofobe berichten op X

Vandaag om 17:03 • Aangepast vandaag om 17:49

In de eerste dagen van zijn premierschap kreeg Rob Jetten op de X-berichten die hij plaatste ruim tweehonderd homofobe reacties. Dat concludeert NRC na het bekijken van het X-account van premier Jetten, @MinPres.

Profielfoto van Daan Daniëls
Geschreven door

NRC bekeek het X-account van de Udense premier, dat maandag werd overgezet van Dick Schoofs naam op die van Rob Jetten, en analyseerde ruim vijfduizend reacties op X-berichten die in de eerste twee dagen van Jettens premierschap werden geplaatst. 

'Nederland onwaardig'
Meer dan tweehonderd van die berichten, geplaatst door ruim honderdtachtig unieke accounts, bevatten homohaat. Daaronder vallen scheldwoorden, stereotyperingen, met kunstmatige intelligentie bewerkte afbeeldingen van Jetten en mensen die schrijven dat ze een homoseksuele premier 'Nederland onwaardig' vinden.

NRC legde zich toe op het X-account @MinPres, aangezien dat met 1,3 miljoen volgers het grootste officiële socialemedia-account van de premier is.

Jetten doet iedere week aangifte
Minister-president Jetten doet iedere week aangifte van homohaat, zei hij vrijdag tijdens de wekelijkse persconferentie met de premier.

"Ik heb al tien jaar te maken met ontzettende homohaat. Ik heb ervoor gekozen om niet weg te duiken", zei de premier. Hij zei er bewust voor te kiezen om af en toe persoonlijke dingen op zijn sociale media te blijven delen. "Ik wil mensen laten zien dat ik me niet klein laat maken door haters."

Dikke huid
Jetten zei zelf een dikke huid te hebben, maar veel mensen hebben volgens hem iedere dag last van zulke haatdragende opmerkingen. "Ik wil mensen een spiegel voorhouden dat het in Nederland blijkbaar normaal is geworden om iemand op zijn seksuele geaardheid aan te vallen."

Lees ook

App ons! 👋

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.