Tilburg University-studenten winnen pleitwedstrijd in Londen
Rechtenstudenten van Tilburg University hebben indruk gemaakt in Londen. Gaia Recinti en Patrick Daniil versloegen Britse concurrenten in een prestigieuze pleitwedstrijd en behaalden een gezamenlijke eerste en tweede plaats.
De wedstrijd werd georganiseerd door Landmark Chambers, een collectief van Engelse advocaten. Deelnemers moesten complexe juridische casussen behandelen, gebaseerd op Engelse wetgeving. Daarbij moesten ze hun standpunten verdedigen en reageren op onverwachte vragen van rechters, wat veel voorbereiding en scherpte vereiste.
Het duo uit Tilburg kreeg uitdagende zaken voorgelegd, waaronder een visumzaak en een juridische kwestie rond het recht op onderwijs. Ze werkten intensief aan hun ‘skeleton arguments’, korte pleitnota’s met kernpunten, om flexibel te kunnen reageren tijdens de pleitrondes.
De finale vond plaats in de Royal Courts of Justice in Londen. Hier stonden Gaia en Patrick tegenover teams van Engelse advocaten in opleiding en zelfs de Universiteit van Cambridge. In traditionele Engelse toga’s en pruiken wisten ze indruk te maken. Recinti werd uitgeroepen tot winnaar, terwijl Daniil een tweede plaats behaalde.
Naast de competitie kregen de finalisten een bijzondere ervaring: een diner met de rechters. Hier konden ze informeel praten over hun ambities en kregen ze waardevolle adviezen. Het advocatencollectief bood hen zelfs een ‘mini-pupillage’ aan, een korte periode waarin ze meekijken met barristers in de praktijk.
Beide studenten zijn geïnspireerd om verder te gaan in het Engelse recht. Gaia Recinti benadrukt hoe belangrijk voorbereiding en vastberadenheid zijn om in dit vakgebied te slagen. Patrick Daniil waardeert vooral de feedback van ervaren juristen, die hem hielp om zijn manier van argumenteren te verfijnen.
De prestaties van Recinti en Daniil laten zien dat Tilburgse studenten internationaal kunnen concurreren en successen behalen, zelfs in een systeem waar ze zich niet in specialiseren.
Dit artikel is automatisch samengesteld. We leggen je heel graag uit waarom we dit doen. Lees meer