Ontdek

Geen overtredingen bij Bredase coffeeshops binnen wietexperiment

10 april om 13:37 • Aangepast 10 april om 15:25

De Bredase coffeeshops hebben zich volledig aan de regels gehouden binnen het wietexperiment. Dat blijkt uit de laatste evaluatie van het project dat tot april 2026 liep.

Gevonden voor jou

Bij het wietexperiment werd gereguleerde wietteelt getest om de criminaliteit rondom drugsproductie en -verkoop te verminderen. Breda was één van de deelnemende gemeenten. Het experiment heeft volgens de gemeente laten zien dat coffeeshops zich goed aan de afspraken kunnen houden.

Het project liep tot en met april 2026 en werd destijds gestart onder leiding van minister Ernst Kuipers. Tijdens de proef werd in Tilburg en Breda samengewerkt met lokale partijen en waren er strikte voorwaarden voor de teelt, distributie en verkoop van wiet.

Succesvolle naleving
De coffeeshops in Breda hebben in de hele proefperiode geen overtredingen gemaakt. Dit is volgens de gemeente een belangrijk signaal dat gereguleerde wietteelt en verkoop goed uitvoerbaar zijn. De resultaten van het experiment worden meegenomen in de besluitvorming over eventuele landelijke invoering.

De proef kende een intensieve voorbereiding en strenge controles. Burgemeesters Paul Depla van Breda en Theo Weterings van Tilburg waren nauw betrokken bij het project. Ook minister Kuipers speelde een belangrijke rol bij de start van het experiment.

Of het wietexperiment in de toekomst verder wordt uitgerold, is afhankelijk van de evaluaties en politieke besluitvorming. Voor Breda heeft de proef in elk geval geen negatieve gevolgen gehad.

Dit artikel is automatisch samengesteld. We leggen je heel graag uit waarom we dit doen. Lees meer

App ons! 👋

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.