Ontdek

Helmond zoekt invulling voor de Watertoren

7 mei om 09:34

De gemeente Helmond biedt een unieke kans om de monumentale Watertoren nieuw leven in te blazen. Geïnteresseerden kunnen het gebouw duurzaam herbestemmen en exploiteren voor een periode van twintig jaar.

Gevonden voor jou

Helmond wil de Watertoren, een bekend herkenningspunt en onderdeel van het cultureel erfgoed, toegankelijk maken voor het publiek. De gemeente zoekt een partij die het pand eerst verbouwt en daarna twintig jaar exploiteert. Het doel is een duurzame invulling die de levendigheid van het stedelijk gebied versterkt, met behoud van het monumentale karakter.

Om in aanmerking te komen, moeten inschrijvers ervaring hebben met het ontwerp en onderhoud van monumentale panden van vóór 1960. Ook exploitatie-ervaring van een functie die bijdraagt aan stedelijke levendigheid, met minimaal 500 vierkante meter vloeroppervlak, is vereist. Samenwerkingsverbanden tussen verschillende partijen worden aangemoedigd.

Op zaterdag 27 mei om drie uur ’s middags organiseert de gemeente een informatiebijeenkomst in de Watertoren. Tijdens deze bijeenkomst krijgen geïnteresseerden meer uitleg over het gebouw, de selectiecriteria en de procedure. Aanmelden kan via [email protected].

Dit artikel is automatisch samengesteld. We leggen je heel graag uit waarom we dit doen. Lees meer

App ons! 👋

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.