Ontdek

Nieuwe raadsleden en fractieondersteuners beëdigd

12 mei om 15:05 • Aangepast 12 mei om 15:22

Twee nieuwe raadsleden zijn benoemd en beëdigd in Heeze-Leende. Ook acht fractieondersteuners zijn officieel aangesteld tijdens de raadsvergadering op 7 mei.

Gevonden voor jou

De gemeenteraad van Heeze-Leende heeft tijdens de vergadering van 7 mei twee nieuwe raadsleden beëdigd. De heer Boonen (CDA) en de heer Coolen (AbHL) nemen de vrijgevallen zetels in, nadat hun voorgangers tot wethouder zijn benoemd. Hun toelating is gebaseerd op de Kieswet, waarbij de eerstvolgende kandidaten op de kieslijsten automatisch worden voorgedragen.

Voordat de nieuwe raadsleden hun functie konden aanvaarden, moest de gemeenteraad een besluit nemen over hun toelating. Dit gebeurde na onderzoek door de commissie geloofsbrieven, bestaande uit mevrouw Veldkamp en de heren Maas en Beerkens. De commissie beoordeelde de geloofsbrieven en adviseerde positief over de toelating van beide kandidaten.

Beëdiging fractieondersteuners
Naast de nieuwe raadsleden zijn ook acht fractieondersteuners benoemd en beëdigd. Fractieondersteuners helpen de politieke partijen in de raad met hun werkzaamheden en dragen bij aan de voorbereiding van beslissingen. Aan het begin van de raadsperiode vervallen eerdere benoemingen, waarna de fracties nieuwe kandidaten kunnen voordragen.

De fracties in Heeze-Leende mogen maximaal twee fractieondersteuners voordragen. Tijdens dezelfde raadsvergadering zijn de volgende personen benoemd: J.J. Peereboom en A.J.C. de Bakker (AbHL), D.G.J. Jansen (CDA), R.L.C. Vos (LOKAAL Heeze-Leende), G.J. Rens en P.J. Brand (PRO Heeze-Leende), G.J.M.M. Geurts en H.T.J. Dijstelbloem (PVOJ), en P.E.L.F. Guitjens en C. van Hertrooij (VVD).

De beëdiging van de raadsleden en fractieondersteuners onderstreept het belang van een goed functionerende lokale democratie in Heeze-Leende.

Dit artikel is automatisch samengesteld. We leggen je heel graag uit waarom we dit doen. Lees meer

App ons! 👋

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.