Ontdek

Heeze-Leende krijgt 50.000 euro voor aanpak overlast station

13 mei om 15:18 • Aangepast 13 mei om 15:49

De gemeente Heeze-Leende ontvangt 50.000 euro van het ministerie van Justitie en Veiligheid om de overlast van asielzoekers rond het station aan te pakken.

Gevonden voor jou

Een deel van het bedrag is specifiek bedoeld voor maatregelen rondom het NS-station. Hier heeft de gemeente regelmatig te maken met asielzoekers die met de trein reizen vanuit Budel of Geldrop en uitstappen in Heeze. Hoewel de opvanglocatie zelf weinig problemen geeft door de kleinschaligheid, ontstaan er juist rondom het station situaties die voor overlast zorgen.

Met de financiële bijdrage wil de gemeente de veiligheid en leefbaarheid in het gebied verbeteren. Het geld wordt onder meer ingezet voor extra uitrusting voor het voertuig van de BOA’s (buitengewoon opsporingsambtenaren) en meer toezicht en handhaving bij het station en de opvanglocatie.

Extra maatregelen
Daarnaast wil de gemeente investeren in de veiligheid van medewerkers van de opvanglocatie. Door zichtbare controle en een veiliger omgeving moet de situatie verbeteren voor inwoners, reizigers en personeel.

De gemeente Heeze-Leende is positief over de steun van het Rijk en benadrukt dat hiermee ook de gevolgen voor buurgemeenten zoals Budel en Geldrop serieus worden genomen.

Dit artikel is automatisch samengesteld. We leggen je heel graag uit waarom we dit doen. Lees meer

App ons! 👋

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.