Ontdek

Leerlingen Oss zamelen e-waste in tijdens race

18 mei om 12:11 • Aangepast 18 mei om 14:32

Van 18 mei tot en met 11 juni zamelen basisschoolleerlingen in Oss e-waste in. Oude elektronische apparaten worden hergebruikt of gerecycled. Tien scholen uit Oss, Bernheze en Maashorst doen mee aan de actie.

Gevonden voor jou

Basisschoolleerlingen in Oss en omgeving nemen deel aan de E-Waste Race om elektronisch afval te verzamelen. Het project loopt van 18 mei tot en met 11 juni. Het ingezamelde e-waste wordt hergebruikt of gerecycled, waardoor waardevolle grondstoffen worden bespaard.

De deelnemende scholen in Oss zijn IKC Regenboog, ’t Schrijverke, Molenveld en De Blinkerd. Naast Oss doen ook basisscholen uit Bernheze en Maashorst mee. Buurtbewoners kunnen hun oude apparaten aanmelden via een speciale website, waarna leerlingen deze gratis ophalen.

Wat is e-waste?
E-waste bestaat uit apparaten met een stekker of batterij, zoals telefoons, föhns en kabels. Veel van deze apparaten bevatten waardevolle materialen die kunnen worden hergebruikt. Door ze apart in te leveren, wordt afval verminderd en grondstoffen bespaard. Van sommige apparaten kan tot 95 procent worden gerecycled.

Inleverpunten
Naast de race kunnen elektronische apparaten het hele jaar door worden ingeleverd bij het Duurzaamheidsplein, supermarkten of bouwmarkten in Oss. Apparaten die nog te repareren zijn, kunnen een tweede leven krijgen bij een van de Repair Cafés in de gemeente.

Met de E-Waste Race werken inwoners en scholen samen aan een circulaire economie. De actie draagt bij aan een schonere en duurzamere omgeving in Oss.

Dit artikel is automatisch samengesteld. We leggen je heel graag uit waarom we dit doen. Lees meer

App ons! 👋

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.