Ontdek

Bijenhotels aan lantaarnpalen in Meierijstad voor biodiversiteit

21 mei om 00:43 • Aangepast 21 mei om 09:51

Meierijstad plaatst op 21 mei bijenhotels aan lantaarnpalen in vier kernen. Hiermee wil de gemeente wilde bijen ondersteunen en tegelijkertijd de biodiversiteit in de omgeving onderzoeken.

Gevonden voor jou

In Boskant, Schijndel, Erp en Veghel worden de zogeheten Streetlight Bee&Bees opgehangen. Deze bijenhotels bieden nestplekken aan wilde bijen, die belangrijk zijn voor het ecosysteem. Tegelijkertijd dienen ze als meetinstrument voor een meerjarig onderzoek naar biodiversiteit.

Voor het onderzoek werkt Meierijstad samen met BeeGrateful, een organisatie gespecialiseerd in het monitoren van wilde bijen in stedelijke gebieden. Het gedrag en de aanwezigheid van bijen geven inzicht in de kwaliteit van de leefomgeving. Het onderzoek maakt deel uit van het Biodiversiteitsbeleid 2022-2030 van de gemeente, waarin het verbeteren van ecologische verbindingen en vergroening van de openbare ruimte centraal staan.

Wilde bijen cruciaal
Wilde bijen zijn onmisbaar voor de natuur en voedselvoorziening. In Nederland bestuiven meer dan 330 soorten bijen ongeveer 80 procent van de gewassen en planten. Toch staat meer dan de helft van deze soorten onder druk, vooral door verstening in stedelijke gebieden die nest- en schuilplekken beperkt.

De bijenhotels zijn ontworpen om veilig te zijn voor inwoners. Wilde bijen zijn niet agressief en steken vrijwel nooit. Hun angel is zwak ontwikkeld en ze richten zich uitsluitend op het verzamelen van nectar en stuifmeel.

Dit artikel is automatisch samengesteld. We leggen je heel graag uit waarom we dit doen. Lees meer

App ons! 👋

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.