Boominspecties gestart in Bergeijk
De gemeente Bergeijk is begonnen met inspecties van bomen in Luyksgestel, ’t Loo en de Weebosch. Dit gebeurt om de veiligheid en gezondheid van de bomen te waarborgen. De controles worden jaarlijks of eens per drie jaar uitgevoerd, afhankelijk van de conditie van de bomen. Vanaf 1 juni zijn inspecteurs met veiligheidshesjes actief in deze gebieden.
De boomveiligheidscontroles richten zich op stabiliteit, conditie en snoeibehoefte van de bomen. Kwetsbare bomen worden elk jaar gecontroleerd, terwijl gezonde bomen eens per drie jaar aan de beurt zijn. Naast de genoemde dorpen worden jaarlijks te inspecteren bomen ook meegenomen.
De inspectie moet voorkomen dat bomen schade veroorzaken aan eigendommen of mensen. Er wordt gekeken naar dood hout en gevaarlijke takken, maar ook naar de schoonheid, conditie en biodiversiteit van de bomen. Op basis van de resultaten wordt een snoeiplan opgesteld voor later dit jaar.
Snoeiplan voor gezonde bomen
Bij het opstellen van het snoeiplan wordt de gezondheid van de boom leidend. Als takken geen gevaar of hinder veroorzaken, wordt er niet gesnoeid. Dit voorkomt dat bomen onnodig worden aangepast aan persoonlijke wensen uit de omgeving, waardoor ze gezond en groen blijven.
Problemen zoals blad-, bloesem-, vrucht- of schaduwval, overhangende takken zonder schade, en nestelende vogels zijn geen redenen voor ingrijpen. De gemeente focust op de veiligheid en het welzijn van de bomen zelf.
Dit artikel is automatisch samengesteld. We leggen je heel graag uit waarom we dit doen. Lees meer