Maashorst voert ja/ja-sticker in tegen afval
Maashorst wil vanaf 1 januari 2027 de ja/ja-sticker invoeren om reclameverspilling te verminderen. De gemeenteraad beslist in juni over het plan.
Vanaf 1 januari 2027 wil de gemeente Maashorst werken met een ja/ja-sticker. Met deze sticker kunnen inwoners zelf aangeven of ze ongeadresseerde reclamefolders willen ontvangen. Het doel is om papierafval te verminderen en energie te besparen. Eind juni neemt de gemeenteraad een besluit over het voorstel.
De maatregel geldt alleen voor reclamefolders. Huis-aan-huisbladen en drukwerk van verenigingen blijven bezorgd worden. Deze worden belangrijk gevonden voor het sociale leven en het lokale nieuws in de gemeente.
Keuzevrijheid voor inwoners
Met de invoering van de ja/ja-sticker wordt het systeem omgedraaid. Nu krijgen inwoners standaard reclamefolders, tenzij zij een sticker hebben die dat weigert. Vanaf 2027 ontvangen inwoners alleen folders als zij actief kiezen voor een ja/ja-sticker. Zonder sticker wordt er geen reclame bezorgd. Bij ongewenste bezorging kunnen inwoners dit melden bij de gemeente.
Campagne volgt na goedkeuring
Als de gemeenteraad akkoord gaat, start Maashorst een campagne om inwoners te informeren. De campagne legt uit hoe de ja/ja-sticker werkt, wanneer deze beschikbaar is en waar inwoners de sticker kunnen ophalen. De zes kernen van Maashorst worden hierbij betrokken.
Dit artikel is automatisch samengesteld. We leggen je heel graag uit waarom we dit doen. Lees meer