Ontdek

Studenten Tilburg University ervaren minder studiedruk

27 mei om 09:53 • Aangepast 27 mei om 10:33

Studenten van Tilburg University voelen minder studiedruk en zijn vaak tevreden met hun opleiding. Dit blijkt uit de Nationale Studenten Enquête, ingevuld door bijna een derde van de studenten in het hoger onderwijs. Vooral de sfeer en inhoud van de opleidingen scoren goed. Universitaire studenten zijn positiever dan hbo’ers.

Gevonden voor jou

De Nationale Studenten Enquête toont aan dat driekwart van de studenten tevreden is met hun opleiding. Vijf jaar geleden, tijdens de coronacrisis, lag dit percentage lager, namelijk 71,5 procent. Studenten zijn vooral positief over de sfeer en inhoud van hun opleiding. Ook voelen ze zich vaak thuis en veilig om zichzelf te zijn.

Universitaire studenten, waaronder die van Tilburg University, zijn vaker tevreden dan hbo-studenten. Dit jaar gaf 82 procent van de wo-studenten aan tevreden te zijn, tegenover 70 procent van de hbo-studenten. Bij de docenten zijn wo-studenten ook positiever: bijna negentig procent vindt hen inhoudelijk deskundig, terwijl dit bij hbo-docenten rond de 75 procent ligt.

Studiedruk neemt af
Een opvallende uitkomst is de daling in het aantal studenten dat een te hoge studiedruk ervaart. In 2021 meldde 38 procent hier last van te hebben, terwijl dit jaar 31 procent hetzelfde aangeeft. Economiestudenten ervaren de minste druk, met slechts 24 procent die deze als te hoog beschouwt. Bij lerarenopleidingen is dit juist het hoogst: bijna de helft van de studenten voelt hier veel druk.

Toch zijn er punten waarop studenten verbetering zien. Zo geeft minder dan zestig procent aan tevreden te zijn met de toetsing en beoordeling. Feedback kan volgens velen beter, en de beoordelingscriteria zijn niet altijd duidelijk. Universitaire studenten voelen zich daarnaast vaker onvoldoende voorbereid op hun toekomstige werk, waarbij bijna een kwart vindt dat hun opleiding niet goed aansluit op hun beroepsloopbaan.

De enquête is uitgevoerd door het Landelijk Centrum Studiekeuze in opdracht van het ministerie van Onderwijs. Met de resultaten kunnen opleidingen verbeterd worden, en studiekiezers kunnen deze gebruiken om opleidingen te vergelijken.

Dit artikel is automatisch samengesteld. We leggen je heel graag uit waarom we dit doen. Lees meer

App ons! 👋

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.