Ontdek

Meierijstad zoekt vrijwilligers voor bijenonderzoek

3 juni om 09:17 • Aangepast 3 juni om 12:56

De gemeente Meierijstad zoekt inwoners die willen helpen bij het monitoren van bijenhotels. Op 23 juni is er een informatieavond voor geïnteresseerden. Het project draait om biodiversiteit en de rol van wilde bijen in de gemeente.

Gevonden voor jou

Meierijstad voert samen met organisatie BeeGrateful een onderzoeksproject uit waarbij twaalf bijenhotels aan lantaarnpalen, de Streetlight Bee&Bees, worden gemonitord. Enthousiaste inwoners kunnen als vrijwilliger een bijenhotel adopteren en bijdragen aan het verzamelen van waardevolle natuurdata.

De rol van vrijwilliger, ook wel Great Buzzer genoemd, vereist geen ervaring of voorkennis. Vrijwilligers voeren twee keer per jaar een meting uit bij hun bijenhotel. Elke meting duurt ongeveer anderhalf uur en het project loopt drie jaar. De verzamelde gegevens worden verwerkt door BeeGrateful en opgenomen in een Impact Rapport voor de gemeente.

Informatieavond in Veghel
Geïnteresseerden kunnen op vrijdag 23 juni een trainingsavond bijwonen bij Natuurtuin ’t Bundertje in Veghel. De inloop start om kwart over zeven en het programma duurt tot ongeveer half tien. Tijdens de bijeenkomst leren deelnemers bijensoorten herkennen en krijgen ze uitleg over het monitoren.

De bijenhotels zijn bedoeld om de biodiversiteit in Meierijstad te verbeteren en inzicht te krijgen in de populatie wilde bijen. De gemeente hoopt dat het project bijdraagt aan een meer bijvriendelijke leefomgeving.

Wie een bijenhotel wil adopteren, kan zich aanmelden via de website van de gemeente Meierijstad. Optionele vragen in het aanmeldingsformulier hoeven niet verplicht ingevuld te worden.

Dit artikel is automatisch samengesteld. We leggen je heel graag uit waarom we dit doen. Lees meer

App ons! 👋

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.