Ontdek

Vrouwen door bekende gedrogeerd, verkracht en gefilmd: Willebrorder vast

Vandaag om 06:38 • Aangepast vandaag om 12:58

De politie heeft in een groot onderzoek naar seksueel misbruik van vrouwen en het uitwisselen van beeldmateriaal daarvan vier verdachten aangehouden, onder wie een man uit Sint Willebrord. Uit informatie blijkt dat mogelijk meerdere vrouwen zijn gedrogeerd door iemand uit hun directe omgeving. Vervolgens zijn er seksuele handelingen bij de slachtoffers verricht, terwijl zij werden gefilmd. 

Profielfoto van Daan Daniëls
Geschreven door

De zaak kwam aan het rollen nadat de Nederlandse politie tips kreeg van overheidsdiensten uit Duitsland en Engeland. Vier andere verdachten (onder wie een Veldhovenaar) zijn geïdentificeerd, maar zijn niet opgepakt.

De man uit Sint Willebrord werd vorige week opgepakt, maar is inmiddels wel weer op vrije voeten. Meer aanhoudingen worden niet uitgesloten.

"De verdenkingen tegen de mannen lopen uiteen. Zo hebben zij deelgenomen aan een besloten groep waarin illegaal verkregen beelden van gedrogeerde slachtoffers werden gedeeld", laat de politie weten.

Wapens in beslag genomen
Sommige verdachten hebben seksueel beeldmateriaal gemaakt en/of verspreid. Daarnaast worden sommige mannen ook verdacht van het in gevaar brengen van slachtoffers door hen te drogeren, tot aan (poging tot) verkrachting aan toe. In de huizen van de verdachten zijn verschillende gegevensdragers, zoals computers, usb-sticks, SD-kaartjes en telefoons, in beslag genomen voor verder onderzoek. Daarnaast zijn op verschillende plekken drogerende en/of verdovende middelen gevonden en wapens in beslag genomen.

Het precieze aantal slachtoffers is nog onduidelijk. Volgens de politie is wel duidelijk "dat dit een zaak is met een enorme impact'. Verdachten deelden niet alleen beelden in besloten groepen op sociale media, maar wisselden volgens de politie ook tips met elkaar uit "over hoe je slachtoffers het beste kunt drogeren".

Leven volledig op zijn kop
Daders van dit soort seksueel geweld gebruiken middelen als GHB of zware slaap- of kalmeringsmiddelen om slachtoffers te drogeren. "Als slachtoffer weet je mogelijk niet wat er met je is gebeurd, omdat je gedrogeerd kunt zijn geweest en buiten bewustzijn was. Het nieuws dat je partner of een bekende je mogelijk heeft gedrogeerd en misschien zelfs heeft verkracht of dit heeft willen doen, kan je leven volledig op z’n kop zetten", zegt Milou van der Kolk van het Team Seksuele Misdrijven van de Rotterdamse politie in een verklaring.

Slachtofferhulp Nederland is ingeschakeld om de slachtoffers bij te staan. Ook het Centrum voor Seksueel Geweld (CSG) en Veilig Thuis zijn betrokken.

Lees ook

Wil je niets missen?

Stel Omroep Brabant dan in als voorkeursbron in Google. Zo doe je dat: 
1.      Ga naar de voorkeurspagina van Google of klik bij het kopje 'Voorpaginanieuws' op het icoontje ernaast
2.      Zoek in de zoekbalk naar Omroepbrabant.nl
3.      Selecteer ons in de resultaten
4.      Voeg eventueel nog andere nieuwsbronnen toe die je graag wil volgen

App ons! 👋

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.