Ontdek

Bouw Kloostergoed Theresia gestart in Vught

5 juni om 11:49 • Aangepast 5 juni om 14:16

In Vught is de bouw van Kloostergoed Theresia begonnen. De eerste fase omvat 52 woningen en de sloop van het oude klooster is gestart. Hiermee komt het project in een groene omgeving in een volgende fase.

Gevonden voor jou

De ontwikkeling van Kloostergoed Theresia heeft een belangrijke mijlpaal bereikt. Naast de bouw van woningen is ook de sloop van het voormalige kloostergebouw in gang gezet. Dit markeert de overgang van planvorming naar uitvoering.

De eerste fase van het project bestaat uit 52 woningen in de gebieden De Moestuin en De Poel. Hier werd eerder al gestart met grondboringen voor het aanleggen van warmtebronnen. De woningen worden gebouwd in een bos- en parkachtige omgeving, waarbij zoveel mogelijk bestaande bomen worden behouden. Dit zorgt voor een groene leefomgeving vanaf het begin.

Voorzieningen en ecologie
Bij de start van de bouw zijn voorzieningen voor biodiversiteit, zoals een insectenhotel, al in gebruik genomen. Ook werd al jaren vooraf geïnvesteerd in de ecologische kwaliteit van het gebied. Bomen en struiken werden eerder aangeplant en er zijn maatregelen getroffen voor beschermde diersoorten, zoals mussen, dassen en vleermuizen. Dit zorgt voor een volwassen landschap bij oplevering.

Inclusieve woonvormen
Kloostergoed Theresia biedt ruimte voor verschillende woonvormen en maatschappelijke functies. Kinderopvang Mowgli heeft een nieuw gebouw in het gebied betrokken en er is een wooninitiatief voor jongvolwassenen met begeleiding. Een groot deel van de woningen in deze fase is betaalbaar of middeldure koop. Toekomstige fasen zullen ook appartementen bevatten.

De oplevering van de eerste woningen staat gepland voor de tweede helft van 2027. Voor de volgende fasen, waaronder De Kloostertuin en De Bosrand, start de verkoop eind dit jaar en rond de jaarwisseling.

Dit artikel is automatisch samengesteld. We leggen je heel graag uit waarom we dit doen. Lees meer

App ons! 👋

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.