Ontdek

Brabantse vrienden toeren door Amerika voor het goede doel

zaterdag om 02:00 • Aangepast vandaag om 09:07

Hans Delwel uit Steenbergen en Jan de Blaaij uit Breda zijn al bijna twee maanden in Amerika aan het toeren op hun Harley-Davidson-motoren. Ze zamelen geld in voor onderzoek naar de zeldzame lymfeklierkanker non-Hodgkin en een make-over van de afdeling Hematologie in het Amphia Ziekenhuis.

Gevonden voor jou

De twee vrienden, die beiden lijden aan een zeldzame vorm van lymfeklierkanker en weten dat ze niet meer beter worden, begonnen hun reis op 29 april. Na vele jaren samen door Europa te hebben getoerd, besloten ze deze unieke uitdaging aan te gaan. Inmiddels hebben ze 17.606 kilometer afgelegd en ruim 17.541 euro opgehaald voor hun goede doelen.

Tijdens hun tocht door Amerika worden Hans en Jan hartelijk ontvangen door lokale Harley-Davidson Chapters. Zo kregen ze op 13 juni aandacht van Kota Territory News tijdens een benefiet bij de Black Hills Harley-Davidson. Hun reis brengt hen langs bijzondere plekken zoals Dignity of Earth & Sky, een indrukwekkend standbeeld langs de Interstate 90, en de historische Sioux Falls.

Motoren gerepareerd
In Milwaukee moesten hun motoren worden gerepareerd, waarbij de versnellingsbakken en cilinders werden vervangen. Tijdens de reparaties kregen ze leenmotoren om de omgeving te verkennen. Ook bezochten ze daar een Bike Night bij het Harley-Davidson Museum, waar hun actie extra aandacht kreeg.

Hans en Jan zijn inmiddels aangekomen in New York en hebben een bezoek gebracht aan de beroemde Niagara Falls. Op 1 juli zit hun reis erop en keren ze terug naar Nederland. Ze kijken terug op een bijzondere periode waarin ze niet alleen hun passie voor motorrijden hebben gedeeld, maar ook veel geld hebben ingezameld voor het Amphia Ziekenhuis en kankeronderzoek.

Dit artikel is automatisch samengesteld. We leggen je heel graag uit waarom we dit doen. Lees meer

App ons! 👋

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.