Gilze en Rijen doet mee aan World Cleanup Day
Gilze en Rijen zet zich in tegen zwerfafval op zaterdag 19 september. De gemeente organiseert een schoonmaakactie in het kader van World Cleanup Day, waarbij inwoners worden aangemoedigd om straten en wijken vrij te maken van afval.
Op zaterdag 19 september doet Gilze en Rijen mee aan World Cleanup Day. Dit is een jaarlijks wereldwijd evenement waarbij miljoenen mensen samenkomen om zwerfafval op te ruimen. De gemeente roept inwoners op om alleen of samen met buurtgenoten aan de slag te gaan.
De schoonmaakactie richt zich op het opruimen van zwerfafval in straten, wijken of andere plekken in de omgeving. Hoe meer mensen zich aansluiten, hoe schoner Gilze en Rijen wordt. De gemeente hoopt op een grote opkomst om een zichtbaar verschil te maken.
Materialen beschikbaar
Inwoners die deelnemen, krijgen hulp van de gemeente. Er worden afvalprikkers, handschoenen, vuilniszakken en ondersteuning bij de afvoer van het afval verzorgd. Daarnaast wordt voor iets lekkers gezorgd als dank voor de inzet van de deelnemers.
Om mee te doen aan de actie is aanmelden noodzakelijk. Dit kan tot uiterlijk zondag 13 september via de website van de gemeente. Iedereen, van individuele bewoners tot verenigingen, kan zich inschrijven.
Praktisch detail
World Cleanup Day zelf vindt plaats op zondag 20 september, maar Gilze en Rijen voert de schoonmaakactie een dag eerder uit. Heb je vragen over de actie? De gemeente is bereikbaar via een speciaal e-mailadres voor zwerfafval.
Dit artikel is automatisch samengesteld. We leggen je heel graag uit waarom we dit doen. Lees meer