Ontdek

Introductiecursus natuur start in Asten-Someren

• Aangepast

In Asten-Someren gaat half oktober een introductiecursus natuur van start. De cursus biedt beginners de kans om meer te leren over planten, dieren en andere aspecten van de natuur. Het programma bestaat uit zeven theorie-avonden en zes excursies. De eerste bijeenkomst is woensdag 14 oktober.

Gevonden voor jou

De cursus richt zich op de basiskenmerken van de natuur, zodat deelnemers tijdens excursies steeds meer kunnen herkennen. Hierdoor is de cursus vooral geschikt voor mensen met weinig ervaring in dit onderwerp. Tijdens de bijeenkomsten wordt theorie afgewisseld met praktijk, waarbij deelnemers hun kennis direct kunnen toepassen.

Onderwerpen die aan bod komen zijn onder andere paddenstoelen, zoogdieren, diersporen en vogels. De theorie wordt telkens gevolgd door een excursie, behalve bij het thema zoogdieren. De eerste theorieavond is gepland op woensdag 14 oktober en de excursie daarbij vindt plaats op zaterdag 17 oktober.

Een brede kennismaking
Naast planten en dieren wordt ook ecologie behandeld, een onderwerp dat inzicht biedt in de samenhang binnen de natuur. De cursus sluit af in mei met het thema insecten. De excursies zijn een belangrijk onderdeel om het geleerde in praktijk te brengen. De data voor alle bijeenkomsten en excursies liggen al vast.

De cursus wordt georganiseerd door IVN Asten-Someren en is bedoeld om mensen meer bewust te maken van het groen om hen heen. Voor meer informatie over het programma kun je terecht op de officiële cursuspagina van IVN Asten-Someren.

Dit artikel is automatisch samengesteld. We leggen je heel graag uit waarom we dit doen. Lees meer

App ons! 👋

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.

Download de app en draag het gevoel van hier altijd bij je!