Ontdek

Noodkap van twee bomen in Vught

In Vught worden vandaag twee bomen met spoed gekapt vanwege houtrot en zwammen.

Gevonden voor jou

De noodkap betreft een treurbeuk in het Onze Lieve Vrouwenpark en een boom aan de Stadhouderslaan. Uit onderzoek blijkt dat beide bomen ernstig zijn aangetast, wat heeft geleid tot een verhoogd risico voor de directe omgeving.

De houtrot en zwammen hebben de bomen sterk verzwakt. Dit maakt dat ze kunnen omvallen, met alle mogelijke gevolgen van dien. Om deze risico’s te vermijden, is besloten de kap met spoed uit te voeren.

Nieuwe bomen geplant
Volgens de gemeente Vught wordt voor iedere boom die gekapt wordt een nieuwe boom teruggeplant. Dit geldt ook voor de twee bomen die vandaag verdwijnen. Het beleid is bedoeld om de natuur in stand te houden, ondanks het verlies van zieke of dode bomen.

Net zoals mensen kunnen bomen ziek worden of zelfs doodgaan. De gemeente benadrukt dat de veiligheid van de omgeving altijd voorop staat bij dergelijke ingrepen.

Dit artikel is automatisch samengesteld. We leggen je heel graag uit waarom we dit doen. Lees meer

App ons! 👋

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.

Download de app en draag het gevoel van hier altijd bij je!