Voorschot voor nabestaanden crash
Nabestaanden van slachtoffers van de vliegramp in Tripoli kunnen 20.000 euro krijgen als voorschot op een mogelijke schadevergoeding.
Advocatenkantoor AKD heeft namens twee slachtoffers schadevergoeding aan de verzekeringsmaatschappij van Afriqiyah Airways gevraagd. Volgens AKD betaalt de verzekeringsmaatschappij het geld snel uit.
De advocaat zegt dat volgens Europees recht alleen nabestaanden van vliegtuigongelukken in Europa recht hebben op geld, maar dat hij ervan uitgaat dat er in dit geval ook geld op tafel komt.
Meer aanvragen
AKD verwacht dat meer nabestaanden van slachtoffers om een voorlopige schadevergoeding gaan vragen. Het voorschot is bedoeld om de eerste kosten te betalen, zoals bijvoorbeeld voor hypotheek en verzekeringen.
Bij de crash op 12 mei vielen 103 doden, onder wie zeventig Nederlanders.
Herdenking
Een woordvoerder van het ministerie van Binnenlandse Zaken zegt dat er nog een nationale herdenking komt voor de Nederlandse slachtoffers. Volgens hem is het nog niet duidelijk wanneer die herdenking zal zijn en op welke manier de doden herdacht zullen worden.