Ontdek

Plan tegen nieuwe problemem Extrema Outdoor

4 juni 2010 om 00:44 • Aangepast 5 oktober 2025 om 21:15

Er zijn afspraken gemaakt om te voorkomen dat zich rond Extrema Outdoor in Best weer misstanden voordoen. Bij de editie van vorig jaar ontstonden grote problemen bij de aan- en afvoer van bezoekers vanaf het treinstation in Best.

Profielfoto van Redactie
Geschreven door
Redactie

Ook werd geklaagd over geluids- en parkeeroverlast. De organisatie van het dancefeest en de directie van Aquabest hebben maatregelen genomen om op 17 juli een herhaling te voorkomen.

De maatregelen zijn opgenomen in de vergunningen die burgemeester en wethouders van Best deze week hebben afgegeven aan de organisatie van Extrema Outdoor.
Taxi's
Er is onder meer besloten om alleen achter het station van Best ruimte te maken voor taxi's. Vorig jaar stonden ze aan de voorkant van het station. Dat leidde tot onder meer opdringerig gedrag en agressiviteit, zo staat in het Evaluatierapport Extrema Outdoor 2009. 'Het is wachten op de eerste vechtpartij tussen chauffeurs onderling,' aldus de politie.

De organisatie van Extrema Outdoor en Aquabest beloven ook dat ze de geluidsoverlast binnen de perken houden. Onder anderen bewoners van de Achtse Barrier in Eindhoven-Noord en het Koekoeksbos in Best meldden vorig jaar dat ze last hadden van herrie.
Verkeer
De gemeente Son en Breugel heeft op haar beurt tijdelijke verkeersmaatregelen afgekondigd voor het evenement op 17 juli. Diverse wegen en fietspaden op of in de buurt van bedrijventerrein Ekkersrijt zullen worden afgesloten. Ook zijn diverse omleidingsroutes gepland. Onder anderen de politie en een aantal ondernemers klaagden over de verkeersafwikkeling.

App ons! 👋

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.