Ontdek

Geen taakstraf onbevoegde hulpofficier

14 juni 2010 om 17:04 • Aangepast 5 oktober 2025 om 20:16

De rechtbank in Den Bosch heeft dinsdag twee maanden voorwaardelijke celstraf opgelegd aan een 54-jarige politieman uit Waalre. Hij werkte begin vorig jaar onbevoegd als hulpofficier van justitie.

Profielfoto van Redactie
Geschreven door
Redactie

Een hulpofficier is een politieman met extra bevoegdheden zoals het geven van een huiszoekingsbevel. De benodigde papieren van de man waren verlopen. Justitie had behalve een voorwaardelijke celstraf ook nog tachtig uur werkstraf geëist, maar de rechter vond dat niet nodig.
Salaris
De agent had een onbesproken staat van dienst en is inmiddels al in rang gedegradeerd. Daardoor is zijn salaris gedaald. De rechter heeft er rekening mee gehouden dat de man ernstige persoonlijke problemen had. Mede daardoor kwam het er tot drie keer niet toe om de papieren te verlengen. Een hulpofficier van justitie moet om de drie jaar examen doen aan de politieacademie.

De afgelopen tijd kwamen meer gevallen van een onbevoegde hulpofficier van justitie boven water. Zo waren er ook twee bij het politiekorps Brabant-Noord.
Lees ook:
Weer onbevoegde hulpofficier in korps Brabant-Noord

App ons! 👋

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.