Bavaria staakt acties Dutch Dress in Zuid-Afrika

16 juni 2010 om 13:35
nl
Bierbrouwer Bavaria in Lieshout stopt met haar publiciteitsacties met de Dutch Dress op het wereldkampioenschap voetbal in Zuid-Afrika. Volgens het bedrijf is het belang van de maandag aangehouden vrouwen groter dan het reclamebelang.
Geschreven door

Als het aan Bavaria ligt, zal er dus zaterdagmiddag tijdens de wedstrijd van Nederland tegen Japan geen groep vrouwen gekleed in de oranje Dutch Dress opduiken. Het Lieshoutse bedrijf is het absoluut oneens met de harde opstelling van de wereldvoetbalbond FIFA.

Aanleiding was een groep vrouwen die maandag tijdens de wedstrijd van Oranje tegen Denemarken gehuld in jurkjes van de brouwer op de tribune verscheen. "De FIFA heeft een aanklacht ingediend tegen de organisatoren van deze campagne", aldus woordvoerder Nicolas Maingot op een persconferentie. "De aanklacht is niet gericht tegen de vrouwen die hierbij betrokken waren.''
Arrestatie
Toch werd woensdagmorgen 'Bavariababe' Barbara Castelein uit Eindhoven door de politie van Johannesburg van haar bed gelicht en opgepakt. Ook haar vriendin Mirte werd door de politie gearresteerd.

Justitie in Zuid-Afrika heeft ze inmiddels weer laten gaan. Bavaria heeft hiervoor een borgsom van 10.000 rand (1000 euro) per persoon moeten betalen.

Justitie in Johannesburg verdenkt het duo van het ontplooien van commerciële activiteiten in een voetbalstadion. Ze riskeren een gevangenisstraf van zes maanden. Zuid-Afrika voerde in de aanloop naar het WK speciale wetgeving in op last van de wereldvoetbalbond FIFA.
Rechtbank
De rechtbank behandelt hun zaak op dinsdagochtend 22 juni om negen uur. Dat meldde een woordvoerder van de Nederlandse ambassade. De paspoorten van de vrouwen zijn ingenomen.

De FIFA heeft wel een aanklacht ingediend tegen Bavaria. De wereldvoetbalbond legt de bierbrouwer uit Lieshout een verkapte marketingactie ten laste.

Deze actie kan volgens Robert Kok, docent sportmarketing aan Fontys Hogescholen in Tilburg, Nederland wel eens het WK in 2018 kosten. "De vraag is of Nederland de FIFA kan verzekeren dat er geen 'ambush-marketing' zal plaatsvinden. Aangezien Bavaria een Nederlands bedrijf is, zal dat moeilijk zijn." (Klik op het plusje hierboven voor zijn hele reactie)



App ons!

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.