Minder bezoekers voor UNICEF Open

18 juni 2010 om 17:56
nl
Het tennistoernooi UNICEF Open in Rosmalen heeft dit jaar 55.000 bezoekers getrokken. Dat zijn er 8000 minder dan vorig jaar toen nog een record werd gevestigd.
Geschreven door

Volgens de organisatie is dit onder meer een gevolg van de concurrentie van het WK voetbal. Oranje moest twee keer in actie komen tijdens het tennistoernooi.

Ook had het toernooi de pech dat toppers als Dinara Safina, Ana Ivanovic, Ivan Ljubicic en Marcos Baghdatis snel werden uitgeschakeld. Ze hoefden pas in de tweede ronde in actie te komen en werden allemaal meteen verslagen, door tegenstanders die al een wedstrijd op de grasbanen in Rosmalen hadden gespeeld. Daarom wil de organisatie de toppers komend jaar ook weer in de eerste ronde laten spelen.

De toernooidirecteur gaat bovendien maatregelen nemen om de geluidsoverlast uit de skyboxen aan te pakken, vermoedelijk met glazen wanden. Spelers op het centercourt klagen regelmatig over luidruchtig borrelende toeschouwers.

UNICEF Nederland is tevreden over de samenwerking met het Brabantse toernooi. "We betalen hier niets voor, maar kunnen wel ons verhaal kwijt", aldus directeur Jan Bouke Wijbrandi. UNICEF heeft voldoende geld opgehaald om kinderen in Zuid-Afrika meer dan 300.000 sportlessen aan te bieden.



App ons!

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.

Download de app en draag het gevoel van hier altijd bij je!