Ontdek

Pakistanen kritisch over Van den Heuvel

19 juni 2010 om 23:33 • Aangepast 5 oktober 2025 om 19:40

In Pakistan is met gemengde gevoelens gereageerd op de aanstelling van hockeytrainer Michel van den Heuvel. De Eindhovenaar werd zaterdag benoemd tot de nieuwe bondscoach van Pakistan.

Profielfoto van Redactie
Geschreven door
Redactie

Volgens twee bekende Pakistaanse oud-internationals is de keuze voor Van den Heuvel ‘onverstandig’ en ‘geldverspilling’.

"Een buitenlander inhuren zal de financiële problemen bij de bond alleen maar vergroten en zeker niet het gewenste resultaat brengen", zei voormalig olympisch kampioen Shahnaz Shaikh tegen persbureau AFP. "Ik heb begrepen dat de Nederlander 1,6 miljoen roepies (15.000 euro) per maand gaat verdienen. Dat is enorm veel en onaanvaardbaar in dit arme land."

"Ik vond hem gewoontjes. Hij kon het team niet echt aan", zei Shabaz Ahmed, die van 1996 tot 2000 onder Van den Heuvel speelde bij Oranje Zwart in Eindhoven.

"Het Nederlandse hockey heeft onder Van den Heuvel geen goede resultaten behaald. Het is onverstandig hem te benoemen, het zal niet werken", vervolgde Shaikh.

Van den Heuvel stapte zondagavond in het vliegtuig naar Pakistan. Hij wilde vlak voor zijn vertrek naar de hoofdstad Lahore niet reageren op de kritiek van de twee Pakistaanse hockeyhelden. Pakistan heeft een glorieus verleden met drie olympische titels en vier wereldtitels, maar speelde de afgelopen jaren nauwelijks een rol van betekenis. "De bond denkt dat Van den Heuvel de capaciteiten heeft om ons naar de top terug te brengen", zei secretaris Asif Bajwa zaterdag.

App ons! 👋

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.