Ontdek

RIVM pleit voor meer controle op dierziekten

22 juni 2010 om 20:19

Dierziekten die gevaarlijk zijn voor mensen moeten sneller worden opgespoord. Daarom moet de controle op dierziekten worden uitgebreid. Dat meldt het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) in een rapport.

Geschreven door

Demissionaire ministers Gerda Verburg van Landbouw en Ab Klink van Volksgezondheid hebben het rapport in ontvangst genomen. Voor bekende ziekten bij landbouwdieren zijn er al signaleringsystemen. Het gaat dan om dieren als koeien, geiten, schapen en kippen. Volgens RIVM-directeur Roel Coutinho voldoet dit systeem niet. Dat bleek toen enkele jaren geleden plotseling Q-koorts opdook in Nederland.

Coutinho wil dat er voortaan ook alarm wordt geslagen bij onverwachte verschijnselen die zich op grote schaal bij gezelschapsdieren en exotische dieren voordoen en die gevaarlijk lijken te zijn voor mensen. Als voorbeeld geeft Couthino het instellen van een centraal meldpunt. Daar kunnen dieren- en veeartsen vreemde verschijnselen onder dieren melden. Deskundigen onderzoeken de meldingen en kunnen als het nodig is, alarm slaan.

App ons! 👋

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.