Ontdek

Lars Boom derde op NK

26 juni 2010 om 18:34 • Aangepast 5 oktober 2025 om 18:58

Lars Boom uit Vlijmen is zondag in Beek derde geworden tijden het Nederlands kampioenschap wielrennen bij de profs.

Profielfoto van Redactie
Geschreven door
Redactie

Niki Terpstra won het NK. Hij bleef na ruim 205 kilometer Pieter Weening van de Rabobankploeg voor. Terpstra is de opvolger van Koos Moerenhout uit Welberg, die als vierde over de streep kwam.

Terpstra en Weening kwamen in de laatste ronde op kop. Boom en Moerenhout deden in de slotfase van de koers een vertwijfelde poging bij de leiders te komen. Boom leek in de laatste 500 meter nog te slagen in die opzet, maar strandde uiteindelijk op enkele tientallen meters.
Sprint
In de sprint was Terpstra beter dan Weening, die eerder te horen kreeg dat hij niet met de Rabo-ploeg in de Tour de France mag starten.

"Supercool", zei Terpstra na zijn zege. "Ik wist dat ik dit kon. Ik rijd het hele jaar al stabiel, maar er kwam geen uitslag uit. Ik zag Boom in de slotfase komen en wist dat ik moest aanzetten. Het is een spannend koersje geweest", glunderde de nieuwe kampioen.
Tour
Weening baalde opzichtig van zijn tweede plaats. "Het rood-wit-blauw was mooi geweest", zei de teleurgestelde Weening, die nog steeds vindt dat de Rabo-leiding hem mee naar de Tour had moeten nemen.



App ons! 👋

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.