Vincentre in Nuenen officieel geopend

17 juli 2010 om 23:13
nl
In Nuenen is zondag het nieuwe Vincent van Goghcentrum Vincentre voor het eerst opengegaan voor publiek. Het Vincentre geeft bezoekers een goed beeld van hoe Vincent van Gogh van 1883 tot 1885 in Nuenen leefde en werkte.
Geschreven door

In die periode schilderde hij een kwart van al zijn werken, waaronder zijn eerste meesterwerk 'De aardappeleters'. Bezoekers van het centrum hebben de mogelijkheid om in Nuenen twintig typische Van Goghplekken te bezoeken. Voor de opening schoven zaterdagochtend al ruim honderd vrijwilligers aan bij een speciaal aardappelontbijt.

Het Vincentre is gevestigd in het oude, volledig gerenoveerde raadhuis aan De Berg in het centrum van Nuenen. Er is gebruik gemaakt van moderne technieken om de bezoeker de tijd van Vincent van Gogh te laten beleven. Zo zijn er 'sprekende portretten', kan men dwalen door levensgrote schilderijen en kijken naar een indringende film over het ontstaan van de aardappeleters.
Een vrolijk gezelschap onder aanvoering van de Eindhovense kunstenaar John Körmeling kiest een ontbijtje.

App ons!

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.