Kogelstootster Boekelman laatste op EK
Kogelstootster Melissa Boekelman uit Breda heeft dinsdagavond in de strijd om de Europese titel geen rol van betekenis gespeeld.
Haar beste poging in de EK-finale in Barcelona leverde een afstand op van 17,32 meter. Daarmee eindigt Boekelman als veertiende en laatste.
De Europese titel was voor de Wit-Russische Nadzeja Ostaptsjoek, die 20,48 meter als beste poging noteerde.
Stuntelen
Eerder deze dag haalden veertien van de vijftien deelneemsters de eindstrijd. Boekelman plaatste zich uiteindelijk als zevende voor de finale maar ze gaf toe dat het haar veel moeite had gekost. De eerste twee pogingen waren belabberd. "Ik stond te stuntelen. De zenuwen gierden door mijn lijf. Ik maakte het spannend voor mezelf. Ik was ervan uitgegaan dat ik na de eerste poging klaar zou zijn",aldus de atlete, die een persoonlijk record van 18,17 meter heeft staan. "De opluchting is dus enorm groot."
Deelnemers
Naast Boekelman doen nog drie Brabantse atleten mee aan het EK: polsstokhoogspringer Robbert-Jan Jansen uit Vught, discuswerper Erik Cadee uit Den Bosch en speerwerpster Evelien Dekkers uit Etten-Leur.
