Cadée stelt teleur op EK atletiek
Zijn eerste grote finale op een internationaal titeltoernooi bij de senioren is voor discuswerper Erik Cadée op een fikse teleurstelling uitgelopen
De 26-jarige Bosschenaar slaagde er zondagavond bij de EK in Barcelona niet in tijdens de eindstrijd een geldige worp af te leveren. Na drie pogingen kon Cadée zijn spullen weer inpakken. Hij had zich als twaalfde en laatste voor de strijd om de medailles geplaatst.
Cadée had in de finale niets te verliezen, maar geen enkele worp was goed. "De eerste twee waren superslecht", luidde het commentaar van Cadée. "De derde was iets beter, maar toen belandde ik buiten de ring."
Een verklaring voor het falen had de discuswerper met een persoonlijk record van 66,20 meter ook niet echt. "Ik eis heel veel van mezelf. Kennelijk te veel. De spanning van zo'n finale speelt ook wel mee, maar ik wil het te netjes doen of ik ben te snel."
De Europese titel ging naar de Pool Piotr Malachowski.