Advertentie
Hockeyers pakken brons op CT
7 augustus 2010 om 16:49 • Aangepast
5 oktober 2025 om 14:17
De Nederlandse hockeyers hebben zondag de bronzen medaille veroverd tijdens de Champions Trophy (CT) in Mönchengladbach. Oranje won zondag in de troostfinale met afgetekende cijfers van Duitsland: 4-1.
Rogier Hofman uit Vught en Mink van der Weerden uit Eindhoven scoorden voor Nederland. De andere twee treffers kwamen van routinier Teun de Nooijer.
Nederland won in 2007 voor het laatst brons bij de Champions Trophy. In 2008 en 2009 moest Oranje met de vierde plek genoegen nemen.
Voor bondscoach Paul van Ass is het zijn eerste succesje als bondscoach. De voormalige trainer van HGC volgde begin juni de ontslagen Michel van den Heuvel uit Eindhoven op.
Het was voor Oranje de tweede zege in twee dagen op de Duitsers. Zaterdag eindigde het duel tijdens de vijfde en laatste speelronde in 1-0. Daarmee voorkwamen de hockeyers dat ze zondag een duel om lijfsbehoud tegen Nieuw-Zeeland moesten spelen. Nederland degradeerde in 1986 voor het laatst.
Advertentie
Advertentie
