Uitspraak in zaak Julien C. uitgesteld
Het gerechtshof in Arnhem heeft donderdag de uitspraak in de zaak tegen Julien C. wegens de moord op de achtjarige scholier Jesse Dingemans uitgesteld. Jesse Dingemans werd op zijn school in Hoogerheide in 2006 met messteken om het leven gebracht.
Volgens het gerechtshof moeten de psycholoog en psychiater van het Pieter Baan Centrum, die na de moord een rapportage over de verdachte maakten, de beschikking krijgen over het volledige dossier plus alle audiovisuele opnamen zodat zij een nieuwe rapportage kunnen maken. Zonder rapportage kan het hof de gesteldheid van C. niet vaststellen.
Nadien wil het hof de twee rapporteurs op een nieuwe zitting als deskundigen horen. Door dit aanvullende onderzoek wordt verwacht dat de zittingen een halfjaar tot een jaar zullen duren.
Burgemeester teleurgesteld
Burgemeester Marcel Fränzel van Woensdrecht is teleurgesteld in de beslissing van het gerechtshof in Arnhem. Fränzel zegt donderdag in een reactie ook begrip te hebben voor de zorgvuldigheid van het hof. "Ik accepteer en respecteer het besluit.''
Volgens de burgemeester schuilt zijn teleurstelling vooral in het feit dat de zaak nu al vier jaar voortsleept. "Alle betrokkenen hadden gehoopt op een eindoordeel. Het is een behoorlijke schok. De onzekerheid houdt nog zeker drie maanden aan.''
Links:
Eis tegen Julien C.: twintig jaar cel en tbs
Levenslange gevangenisstraf voor Julien C.
Kamervragen over begeleiding Julien C.
Hoogerheide teleurgesteld in vonnis Julien C.
Bloed Jesse op jas Julien C.
Protestwebsite tegen vonnis Julien C.
Eis twintig jaar cel en tbs voor Julien C.
Moord Jesse Dingemans
