Ontdek

Eurlings kan niets doen tegen sluiers in bussen

14 september 2010 om 13:22

Gezichtsbedekkende kleding als de nikaab zijn onwenselijk in het openbaar vervoer. Het is echter aan het volgende kabinet om eventueel een verbod op bijvoorbeeld deze sluiers af te kondigen. Demissionair minister Camiel Eurlings van Verkeer en Waterstaat antwoordt dit op vragen van Ger Koopmans, lid van de Tweede Kamer voor het CDA.

Geschreven door

Hij had om opheldering gevraagd na een incident in juli. De chauffeur van een bus, die tussen Uden en Volkel reed, liet toen een vrouw niet binnen, omdat ze een nikaab droeg.

Eurlings herhaalt in zijn antwoorden wat vervoersbedrijf Connexxion direct na het incident al had verklaard. Het concern liet toen weten dat het de gang van zaken betreurt. De vrouw had een strippenkaart en mocht gewoon met de bus mee. Ook werd toen al bekend dat Connexxion excuses had gemaakt.

Eurlings meldt verder dat sinds begin 2008 al met de openbaar vervoerbedrijven wordt gesproken over een verbod op onder meer nikaabs. De vervoerders zijn echter bang dat uitvoering en handhaving van zo'n verbod tot spanningen leidt. Bovendien kan dit alleen worden uitgevoerd, wanneer het een wettelijke basis heeft. De minister van Verkeer en Waterstaat vindt dat het aan het volgende kabinet is om zo nodig verdere stappen te ondernemen.

App ons! 👋

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.