Eindhoven gaat 19 miljoen bezuinigen
De gemeente Eindhoven gaat volgend jaar al 19 miljoen euro bezuinigen. Dat staat in de begroting die vrijdagmiddag aan de gemeenteraad is gepresenteerd. In totaal moet de gemeente de komende jaren 55 miljoen euro bezuinigen.
Waar de klappen precies gaan vallen, wordt in december bekendgemaakt. Wel wordt al een flinke bezuiniging in de eigen organisatie aangekondigd. Volgend jaar wordt daarop 8 miljoen gekort. De gemeente gaat snijden in de personeelskosten en huurt bijvoorbeeld minder externe krachten in.
Ondanks de bezuinigingen wist de gemeente Eindhoven wel een sluitende begroting te presenteren.
Miljoenen zoeken
Volgens wethouder Staf Depla van Financiën worden in december pas de "echte pijnlijke bezuinigingen" aangekondigd. Dan moet de gemeente volgens Depla de miljoenen in de stad gaan zoeken.
Een van de grootste bezuinigingen is die op het welzijnswerk in Eindhoven. Bij de welzijnsorganisatie Lumens moet 1,4 miljoen euro bezuinigd worden. Daarnaast moet de gemeente flink in de buidel tasten om financiële tegenvallers bij de uitvoering van de Wet Maatschappelijke Ondersteuning (WMO) en het armoedebeleid te kunnen opvangen. Het gaat dan om ruim acht miljoen euro. Wethouder Depla denkt dat het aantal aanvragen voor hulp bij armoede en schulden volgend jaar met tien procent zal stijgen.
Veiligheid
De gemeente moet ook een aantal subsidies op het gebied van veiligheid stopzetten. Dit komt door een korting van het rijk van acht ton.
Een aantal projecten krijgt nu geen subsidie meer uit deze pot. Het gaat dan om projecten die zich bezighouden met buurtbemiddeling, het huisvesten van ex-gedetineerden en sport voor risicojongeren en alleenstaanden. Het is echter nog niet duidelijk of deze projecten ook ophouden te bestaan.
