Limburgse Jagers uit Oirschot mogen Uruzgan-hymne niet spelen
De speciaal gecomponeerde en ingestudeerde Uruzgan-hymne van de Limburgse Jagers uit Oirschot is vrijdag niet te horen in de Bossche Brabanthallen. Daar wordt een slotceremonie gehouden voor de lichting Nederlandse militairen die in augustus 2010 terugkeerde uit Uruzgan.
Volgens Defensie past het stuk niet bij de ceremonie waar 1800 militairen een onderscheiding krijgen. Slechts een klein deel daarvan is van de Limburgse Jagers uit Oirschot. Daarom is gekozen voor de formele muziekkorpsen van Defensie.
Laaiend
Dirigent Stoffels is laaiend over het besluit van Defensie. "Dit is een schandaal. We hebben hier sinds december aan gewerkt", zegt hij in een reactie. Het is wel de bedoeling dat het orkest van de Limburgse Jagers het stuk met de titel: Salute to a friend, gaat opvoeren bij bijeenkomsten van het eigen regiment.
De herinneringsmedailles worden morgen in Den Bosch opgesteld door koningin Beatrix, demissionair minister van Defensie, Eimert van Middelkoop, en de Commandant der Strijdkrachten, generaal Peter van Uhm.