Advertentie
Tilburger wint parodie-Nobelprijs
5 oktober 2010 om 13:30 • Aangepast
5 oktober 2025 om 08:57
De Tilburgse wetenschapper Ilja van Beest heeft donderdagavond de Ig Nobelprijs voor geneeskunde gewonnen. Samen met zijn Amsterdamse compagnon Simon Rietveld toonde Van Beest aan dat achtbaanritten astmasymptomen kunnen verzachten.
De Ig Nobelprijs is een parodie op de Nobelprijs en wordt jaarlijks uitgereikt aan wetenschappers die met hun onderzoek 'mensen eerst aan het lachen maken en daarna aan het denken zetten'. Het duo ontving de prijs in de Amerikaanse Harvard Universiteit in Cambridge.
Achtbaan
Het is natuurlijk niet zo dat een astma-patiënt spontaan genezen is na een rondje in de python. Maar deze persoon zal zich volgens Van Beest in elk geval wel een stuk beter voelen. En dat helpt dus wél tegen de longziekte.
Advertentie
Advertentie
