Retera weg als voorzitter Kemphanen
Kees Retera stopt na dit bekerseizoen als voorzitter van ijshockeyvereniging Eindhoven Kemphanen. Retera zegt 'schoon genoeg te hebben' van de Nederlandse ijshockeybond. Die gaat volgens hem solistisch te werk en reageert niet op zijn mails en reacties.
"Als ze op zo'n manier doorgaan, jagen ze mensen die hart voor ijshockey hebben en en met man en macht proberen een club uit de grond te stampen weg."
Retera blijft achter de schermen wel bij Kemphanen betrokken.
Joop Vullers van de ijshockeybond NIJB bestrijdt dat de NIJB niet op Retera's mails en reacties reageert. "Het bestuur van de NIJB concludeert dat, na meerdere malen met de juiste argumenten en regelgevingen uitgebreide antwoorden te hebben gegeven, de heer Retera meerdere malen het antwoord terzijde legt." Vullers vindt dat er door Retera 'vanuit een incomplete of foutieve perceptie beleidszaken negatief ter discussie worden gesteld'.
Vullers snapt Retera's veelgehoorde noodkreet om teams die achterstallig zijn met betalingen te sanctioneren. "Echter de juridische en reglementaire mogelijkheden daarbij zijn momenteel beperkt, of qua impact buitenproportioneel. Het bondsbestuur zou tot royeren van het lidmaatschap over kunnen gaan, maar kiest daar in het belang van de individuele spelers en de totale ijshockeysport vooralsnog niet voor."
Zoiets moet eerst goedkeuring krijgen via de algemene ledenvergadering. "Het bestuur heeft in een eerder stadium de heer Retera uitgenodigd om actief deel te nemen aan de ontwikkeling van dit reglement."
