NS tevreden over test winterschema
"Tot nu toe zijn de resultaten positief: de treinen reden op tijd, reizigers vonden hun weg en toonden begrip." De meeste reizigers hadden zich goed voorbereid op hun 'winterse' treinreis, aldus de NS, die honderden extra medewerkers inzette op de
perrons om reizigers te helpen.
Minpuntje
Een minpuntje was dat de NS-reisplanner niet optimaal werkte. Reizigers konden uitwijken naar 9292ov.nl. De NS testte een dienstregeling die is bedoeld om het treinverkeer ook bij extreme weersomstandigheden op gang te houden. Daarom pendelden treinen tussen zogeheten knooppuntstations. Hierbij is het voordeel dat als er zich onverhoopt storingen in wissels of treinen voor doen, dat dat dit geen 'sneeuwbaleffect' heeft op de treindienst in de rest van het land.
Sneeuwval
Vorige winter ontstond chaos op het spoor door hevige sneeuwval. Die toestanden hoopt het spoorbedrijf in de toekomst te voorkomen. De winterdienstregeling betekende voor veel reizigers langere wacht- en reistijden omdat ze vaker moesten overstappen. Om de reizigers op de zonnige zondag in de stemming te brengen voor winterse belevenissen op perron en spoor deelde de NS koffie en thee (95.000 kopjes), soep (4000 liter) en koeken (85.000 stuks) uit.
De treinen reden deze zondag niet de gebruikelijke trajecten, maar pendelden tussen de stations. De kans dat vertragingen in bar winterweer leiden tot kettingreacties op andere trajecten, is daardoor kleiner. Omdat de treinen kortere afstanden rijden, moeten reizigers wel meer overstappen. Ook rijden de treinen op andere tijden. De test duurde tot zondag de laatste trein van de zondagsdienst had gereden.