Advertentie
Geld voor onderzoek slapen bij Parkinson-patiënten
20 oktober 2010 om 13:25 • Aangepast
5 oktober 2025 om 06:38
Een arts van slaapinstituut Kempenhaeghe in Heeze krijgt een subsidie van acht honderdduizend euro voor onderzoek. Hij kan daarmee uitzoeken wat het nut van slapen is bij patiënten met de ziekte van Parkinson.
De ziekte van Parkinson is een hersenaandoening die er onder andere voor zorgt dat bewegen steeds moeilijker wordt. De arts gaat uitzoeken waarom slapen zo goed is voor deze mensen. Ook gaat hij uitdokteren hoe korte slaapjes deel kunnen gaan uitmaken van een behandeling.
Overeem werkt voor het Centrum voor Slaapgeneeskunde. Dit is verbonden aan Kempenhaeghe, het centrum voor epilepsie en slaapproblemen in Nederland. Het geld krijgt hij van de Nederlandse Organisatie voor Wetenschappelijk onderzoek. Het is al langer bekend dat veel Parkinsonpatiënten na het slapen een tijdje gemakkelijker bewegen.
Advertentie
Advertentie
