Dick Jaspers door op WK driebanden
Dick Jaspers heeft de tweede ronde bereikt van het WK driebanden in Sluiskil. De biljarter uit Sint-Willebrord won vrijdagmiddag ook zijn laatste poulewedstrijd.
Jaspers zette de Egyptenaar Sidhom met 3-1 opzij. Jaspers keek zeer voldaan terug op deze winst, waarin hij het bijzonder hoge moyenne van 4,363 haalde. "Of dat een kampioenschapsrecord is, weet ik eigenlijk niet. Maar boven de 4 komt niet vaak voor. Ik speelde heel lekker, had een serie van 9 en 13 caramboles. Ik zat echt heel goed in de wedstrijd", aldus de tweevoudig wereldkampioen (2000 en 2004).
Heel anders dan in zijn openingspartij op woensdag tegen landgenoot Jean Paul de Bruijn. "Daar zag ik tegenop. Jean Paul is een harde werker, die geeft niet gauw op. Het werd een moeilijke partij met weinig series, ook omdat ik erg moest wennen aan de tafel. Driebanden vergt nu eenmaal uiterste precisie. Het was een opsteker dat ik won."
Jaspers ging na zijn twee zeges als groepswinnaar door naar de laatste zestien, De Bruijn haakte als nummer twee af. Jean van Erp uit Heeswijk-Dinther haalde de laatste zestien evenmin. Hij verloor zijn tweede en laatste groepsduel van voormalig wereldkampioen Eddy Merckx uit België met 1-3. Ook Van Erp eindigde als tweede in de groep en dat was niet voldoende voor een vootzetting.
Het WK raakte vrijdag twee grote kanshebbers voor het goud kwijt. De Griekse titelverdediger Filipos Kasidokostas vloog eruit in de poule met de Zweed Michael Nilsson en de Deen Dion Nelin. Wereldranglijstaanvoerder Frédéric Caudron uit België verloor zijn beide groepspartijen: eerst van de Tsjech Martin Bohac, daarna van de Turk Adnan Yüksel.