Mogelijk miljoenenfraude bij InnoConcepts
Het gaat om transacties waarbij te veel is betaald voor deelnemingen aan andere bedrijven. InnoConcepts schat dat er voor zo'n 20 miljoen euro is gefraudeerd en heeft justitie ingeschakeld voor verder onderzoek.
In een verklaring schrijft het bedrijf: "We waren niet in staat om definitief te bepalen of fraude heeft plaatsgevonden en zo ja, op welke schaal. We hebben daarom het Openbaar Ministerie erbij betrokken en onze bevindingen gedeeld''."We waren niet in staat om definitief te bepalen of fraude heeft plaatsgevonden en zo ja, op welke schaal. We hebben daarom het Openbaar Ministerie betrokken en onze bevindingen gedeeld'', aldus de verklaring van donderdag.
Topman
In 2008 had InnoConcepts een andere topman. Toenmalig bestuursvoorzitter Peter Pruijssers werd in het voorjaar van 2009 opgevolgd door huidig topman Niraj Mehra. Na zijn aantreden zijn enkele grote financiële lijken uit de voorgaande periode uit de kast gevallen. InnoConcepts werd geconfronteerd met faillissementen van partners. Eerst ging de Chinese toeleverancier Cheng Meng failliet. Daarna het Britse Proventec, waarin InnoConcepts een groot belang had en waarvan het bovendien leningen garandeerde. Dit kostte het Eindhovense bedrijf veel geld waardoor de kapitaalpositie is uitgehold.