Hulpofficier politie Brabant-Noord vijf jaar onbevoegd te werk
Een inspecteur van de politie Brabant-Noord heeft vijf jaar gewerkt zonder geldig certificaat. Hij staat op 15 november voor de rechtbank in Den Bosch voor valsheid in geschrifte.
Volgens justitie heeft de man als hulpofficier getekend voor 1680 ambtshandelingen, waaruit 880 strafzaken voortkwamen. Het gaat bijvoorbeeld om de inverzekeringstelling van verdachten en doorzoekingen. Eerder dit jaar liepen in dezelfde politieregio en in Zuidoost-Brabant ook al hulpofficieren tegen de lamp.
Het merendeel van de zaken waarbij deze mensen betrokken zijn geweest was al afgedaan toen de overtreding aan het licht kwam. Verdachten hadden toen al een rechtszitting achter de rug of ingestemd met een transactieaanbod. In een aantal gevallen werden zaken geseponeerd.
In rechtszaken die nog volgden had het optreden van de onbevoegde hulpofficier die als laatste tot de orde is geroepen geen verstrekkende gevolgen. Voor zover bekend is deze man de tweede hulpofficier die vervolgd wordt omdat hij werkte met een verlopen certificaat.