Advertentie
Happy end voor Happy Street
30 oktober 2010 om 16:03 • Aangepast
5 oktober 2025 om 05:29
Met de sluiting van de wereldtentoonstelling in Shanghai in China, zijn zondag ook de deuren van het Nederlandse paviljoen gesloten. Happy Street van de Eindhovense kunstenaar en architect John Körmeling trok 8,5 miljoen bezoekers.
Het Nederlands Paviljoen trok daarmee anderhalf miljoen meer bezoekers dan van te voren gedacht. Met de 8,5 miljoen bezoekers was het een van de populairste attracties van de wereldtentoonstelling.
Happy Street is een rode straat op palen met daaraan witte huisjes. Onder Happy Street is een polderlandschap aangelegd met daarin 250 plastic schapen. De veelal Chinese bezoekers waren niet bij de beesten weg te slaan.
Meer dan 72 miljoen mensen bezochten de afgelopen maanden de Expo. Het merendeel van de bezoekers was Chinees, maar ook 3,5 miljoen buitenlanders bezochten de tentoonstelling.
Nederlands Paviljoen:
- Oppervlak van de paviljoenkavel: 5.000 m2
- Grootte paviljoen: 4.000 m2
- Hoogte paviljoen: 20 m
- Lengte van Happy Street: 400 m
- Start bouw: Januari 2009
- Duur van bouw: 10 maanden
- Aantal personeel: 250
- Aantal bezoekers: 8,5 miljoen
- Duur van paviljoenbezoek: Gemiddelde 30 minuten
Advertentie
Advertentie
